טיפים ומאמרים

שינוי גדול בתקציב קטן

כאשר הבית שלנו נראה מיושן, כאשר אנו רואים סימני בלאי ואיננו מרגישים בנוח עם האווירה העיצובית בביתנו, הגיע הזמן לשינוי; הגיע הזמן לעצב מחדש את הבית. אך ישנן שתי בעיות מהן אנחנו בדרך כלל מודאגים. הבעיה הראשונה היא התקציב, כולנו חוששים מהוצאות גדולות. הבעיה השנייה, אשר בסופו של דבר מחמירה את הבעיה הראשונה, היא שאנחנו לא ממש מבינים בעיצוב. למרות שאיננו מבינים בעיצוב ואין לנו ניסיון בתחום, אנו נמנעים מלפנות לעזרה מקצועית; שוב פעם מטעמי תקציב… אז כיצד בכל זאת ניתן לשפץ את הבית ולעשות שינוי גדול בתקציב קטן?
ראשית כל בואו נשבור את המיתוס לגבי הייעוץ. רבים נמנעים מלפנות לייעוץ מכיוון שאינם מעוניינים להיגרר לעוד הוצאות, אך ההפך הוא הנכון. פנייה לייעוץ אינה עולה כמו עיצוב פנים, ניתן להשתמש בייעוץ מקדים וכך להשיג דווקא חיסכון. החיסכון נובע בעיקר מתוך תכנית עבודה מסודרת ולא קבלת החלטות על הדרך.

טיפים לשיפוץ גדול בתקציב קטן
הגדרה מחדש של חללים ואזורים
כאשר אנו מעצבים מחדש את הבית, אנו במקרים רבים משנים ומגדירים מחדש את החללים בבית על מנת להתאימם לצרכים המשתנים. על מנת לחסוך בהוצאות, לא חייבים ליצור הפרדות פיזיות, ניתן לשנות את החללים ולהגדירם מחדש באמצעות שימוש בצבעים ואקססוריז, כלומר הפרדה עיצובית. אם למשל יש לנו חלל גדול ונרצה להקצות חלק ממנו לשימוש אחר, אין צורך בהפרדה באמצעות קירות גבס, נוכל לתחום פינה באמצעות צביעת קירות שונה ושטיח תואם – כך נורת הפרדה ויז'ואלית.

שחזור רהיטים
במהלך השנים, הרהיטים שלנו עשויים להתבלות ולקבל מראה מיושן. לצד הבלאי של הרהיטים, אנו גם עשויים לשנות את העדפותינו. ריהוט שאהבנו לפני עשור עלול להיראות בעיננו היום כבעל סגנון מיושן ולא מתאים. החלפת הרהיטים היא דבר יקר ומכיוון שתרצו לשמור על התאמה והרמוניה בין הרהיטים, סביר להניח שתחליפו יותר מרהיט אחד ותיגררו להוצאות גדולות. אך קיימת גם דרך אחרת לחדש את המראה; ניתן לבצע שיחזור רהיטים וכך לתת להם מראה חדש. שחזור רהיטים יעלה לכם פחות מרכישת רהיטים חדשים ובאמצעותו ניתן לעשות שני דברים. אפשרות אחת היא לשחזר את המראה המקורי של הרהיט. האפשרות השנייה היא לשחזרו אך לתת לו נגיעה עיצובית שונה ועדכנית. לא משנה באיזו אפשרות תבחרו, עם שחזור רהיטים תקבלו מראה של רהיט חדש. זוהי דרך מומלצת מאוד לעיצוב הבית.

הדרך לחיסכון מתחילה בתכנון מוקדם
כבר העלינו את הנקודה שמוטב לעבוד עם יועץ ולעשות תכנית עבודה, זוהי הדרך שתחסוך לכם טעויות יקרות. אך לתכנון מוקדם ישנן השלכות עמוקות יותר על התקציב. כאשר יש לכם תכנית ברורה של פרויקט העיצוב אתם יכולים לבצע את הרכש (לצורך הדוגמה רכש של חומרי גלם ואביזרים) בצורה מסודרת ומרוכזת. כך תימנעו מרכישת דברים מיותרים שבסוף תחליטו לא להשתמש בהם.

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on telegram

לפרויקט הבא שלכם

צרו קשר עוד היום.

אליזבת - עיצוב פנים

2022 © כל הזכויות שמורות ל-ELIZABETH interior design

נשמח לשוחח...